Humpy to średniej wielkości, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Początkowo rośnie w formie płaskiego koła wysokości 20-30 cm. Później trochę bardziej podnosi się, przyjmując kształt sporej poduchy o średnicy ok. 1,2-1,5 m. Igły krótkie długości 2-3 cm, ciemnozielone, zebrane po dwie. Roczne przyrosty mają długość 5-6 cm. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Pinus mugo Humpy to sosna łatwa w uprawie. Poradzi sobie nawet na glebach ubogich, ale nie za suchych. Jak wszystkie kosodrzewiny jest rośliną światłolubną, więc najlepiej sadzić ją w miejscach nasłonecznionych.

ZASTOSOWANIE
Sosna Humpy to jedna z nielicznych odmian kosodrzewiny mogąca służyć jako roślina okrywowa. Doskonale wygląda podsadzona pod wyższe odmiany sosen, czy też sosny szczepione na pniu np. Pinus nigra Globosa. Nadaje się również do ogrodów skalnych i na wrzosowiska.

Pinus mugo Humpy Pa nisko
Na pierwszym planie 2 egzemplarze Pinus mugo Humpy.
W tle Pinus nigra Globosa
Pinus mugo Humpy Pa nisko 3
10 letni egzemplarz sosny kosodrzewiny Humpy

Pinus mugo Humpy - Pa nisko
Na pierwszym planie 10 letnie Pinus mugo Humpy.
W tle Metasekwoja chińska Goldrush, a po prawej stronie Pinus sylvestris Chantry Blue

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.