Roślina szczepiona na wysokości 80 cm. Humpy to średniej wielkości, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Początkowo rośnie w formie płaskiego koła wysokości 20-30 cm. Później trochę bardziej podnosi się, przyjmując kształt sporej poduchy o średnicy ok. 1,2-1,5 m. Igły krótkie długości 2-3 cm, ciemnozielone, zebrane po dwie. Roczne przyrosty mają długość 5-6 cm.

WYMAGANIA
Pinus mugo Humpy to sosna łatwa w uprawie. Poradzi sobie nawet na glebach ubogich, ale nie za suchych. Jak wszystkie kosodrzewiny jest rośliną światłolubną, więc najlepiej sadzić ją w miejscach nasłonecznionych.

ZASTOSOWANIE
Doskonała roślina do każdego typu ogrodu m.in. na skalniaki, wrzosowiska, alpinaria.

Pinus mugo Humpy Pa 80cm
Pinus mugo Humpy na punkcie sprzedaży

Pinus mugo Humpy Pa 80cm
Sosna kosodrzewina Humpy – zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.