Pinus mugo Fischleinboden to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Przyrosty roczne mają do 3 cm długości. Odmiana ta po 10 latach dorasta do ok. 0,5 m wysokości i ok. 0,5 m szerokości. Pędy ułożone są bardzo gęsto, tworząc zwartą kulę. Igła długości 2-3 cm ma barwę ciemnozieloną. Pąki ciemnobrązowe, drobne. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Fischleinboden preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Fischleinboden to przepiękna, miniaturowa odmiana. Doskonale będzie się prezentować w ogrodzie skalnym, na wrzosowisku lub na niewysokich rabatach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana w Fischleindal w Holandii i wymieniona w 1983 roku w ofercie handlowej niemieckiej szkółki Horstmann. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus mugo Fischleinboden – roślina zaszczepiona na niewysokim pieńku
Pinus mugo Fischleinboden – roślina zaszczepiona
na niewysokim pieńku

Sosna kosodrzewina Fischleinboden – zbliżenie igieł
Sosna kosodrzewina Fischleinboden – zbliżenie igieł

Pinus mugo Fischleinboden – zbliżenie igieł
Pinus mugo Fischleinboden – zbliżenie igieł

Sosna kosodrzewina Fischleinboden – roślina zaszczepiona na niewysokim pieńku
Sosna kosodrzewina Fischleinboden – roślina zaszczepiona
na niewysokim pieńku

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Fischleinboden – roślina zaszczepiona na niewysokim pieńku Sosna kosodrzewina Fischleinboden – zbliżenie igieł Pinus mugo Fischleinboden – zbliżenie igieł Sosna kosodrzewina Fischleinboden – roślina zaszczepiona na niewysokim pieńku

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.