Pinus mugo Exelence to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym, gęstym i kulistym pokroju. Przyrosty roczne mają ok. 1 cm długości. Igły długości 1,5 cm mają barwę jasnozieloną i są zebrane w pęczki po dwie. Pąki wierzchołkowe są błyszczące, jasnobrązowe i wyraźnie widoczne. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Exelence preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Exelence to przepiękna, miniaturowa odmiana. Doskonale będzie się prezentować w ogrodzie skalnym, na wrzosowisku lub na niewysokich rabatach. Odmianę tę można również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Egzemplarze mateczne tego kultywaru, z których rozmnażane są rośliny w Szkółce Mykoflor, pochodzą ze szkółki znanego kolekcjonera „czarcich mioteł” Jiříego Balatki.

Sosna kosodrzewina Exelence – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Sosna kosodrzewina Exelence – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Pinus mugo Exelence – zbliżenie
Pinus mugo Exelence – zbliżenie

Sosna kosodrzewina Exelence – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Sosna kosodrzewina Exelence – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Exelence Pinus mugo Exelence Pinus mugo Exelence

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.