Żółta sosna karłowa. Carsten to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym, krzaczastym pokroju. Cechą charakterystyczną tej kosodrzewiny są jej igły zmieniające jesienią (już we wrześniu) barwę z zielonej na intensywnie żółtą, zimą lekko wpadającą w pomarańcz. Na wiosnę igły ponownie uzyskują zielony kolor. Mają długość 5-6 cm, zebrane są na pędach po dwie i lekko skręcone (tylko młode). Po 10 latach sosna ta dorasta do ok. 0,7 m wysokości. Pędy ma sztywne, ustawione pionowo. Odmiany podobne wielkością i siłą wzrostu to Pinus mugo Golden Glow (Sosna górska Golden Glow) oraz Pinus mugo Schweizer Tourist (Sosna górska Schweizer Tourist). 

WYMAGANIA
Pinus mugo Carsten to odmiana o małych wymaganiach glebowych i wodnych. Poradzi sobie nawet na glebach ubogich. Potrzebuje natomiast miejsca dobrze nasłonecznionego, aby igły mogły się w pełni wybarwić.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Carsten to piękna odmiana do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Swoją złocistą barwą doskonale ożywi zimowy ogród.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przez Erwina Carstena. Wprowadzona do sprzedaży przez niemiecką szkółkę Hachmann pod koniec lat 80 XX wieku. Oznaczana jest również, jako Pinus mugo Carsten's Wintergold (Sosna górska Carsten’s Wintergold).

Pinus mugo Carsten
Pinus mugo Carsten - materiał oferowany do sprzedaży,
zdjęcie zrobiono pod koniec października

Pinus mugo Carsten 2
Sosna kosodrzewina Carsten - materiał oferowany
do sprzedaży, zdjęcie zrobiono pod koniec października

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.