Miniaturowa, bardzo charakterystyczna sosna o luźnym, nieregularnym, poduchowatym kształcie. Igły niezwykle krótkie do 1 cm długości, ciemnozielone, niezbyt gęsto osadzone na niewielkich przyrostach. 20 letnie okazy tej odmiany mają około 80 cm wysokości.

WYMAGANIA
Pinus mugo Brevifolia nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale jak każda kosodrzewina preferuje gleby lekkie i przepuszczalne oraz miejsca nasłonecznione lub półcieniste. 

ZASTOSOWANIE
Brevifolia to jedna z oryginalniejszych miniatur wśród sosen. Wyróżnia ją zarówno niekonwencjonalny pokrój jak i bardzo krótka igła. To wspaniała odmiana dla wszystkich kolekcjonerów oraz właścicieli ogródków skalnych.

Pinus mugo Brevifolia
Materiał oferowany do sprzedaży

Pinus mugo Brevifolia
Zbliżenie igieł
Pinus mugo Brevifolia
Pinus mugo Brevifolia rosnąca w gruncie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.