Sosna kulista zaszczepiona na wysokości 60 cm. Karłowa, wolno rosnąca odmiana kosodrzewiny o zwartym, kulistym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 0,5 m wysokości. Roczne przyrosty są bardzo krótkie i mają po 2-3 cm. Cechą charakterystyczną tej odmiany są jej stosunkowo długie igły, przy tak karłowym wzroście dochodzące do 5-8 cm długości. Barwę mają soczystą, ciemnozieloną i są zebrane po dwie. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, szczepione na pieńku wysokości 60 cm.

WYMAGANIA
Pinus mugo Benjamin jest odmianą dość łatwą w uprawie bez specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej sadzić ją w miejscach nasłonecznionych lub lekko ocienionych. Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Benjamin to wspaniała odmiana dla wszystkich kolekcjonerów sosen i miłośników miniatur. Nadaje się do małych ogrodów, na wrzosowiska i skalniaki.

Pinus mugo Benjamin Pa 60cm
Pinus mugo Benjamin – roślina zaszczepiona na wysokości 60 cm

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.