Pinus koraiensis Silveray to wolno rosnąca odmiana sosny koreańskiej. Po 10 latach dorasta do ok. 2,5 m wysokości i ok. 1 m szerokości. Odznacza się smukłym, zwartym, stożkowym pokrojem. Igły tej sosny są bardzo długie, wyprostowane i mają od 15 do 18 cm długości. Zebrane są po pięć i w porównaniu z innymi sosnami pięcioigielnymi są grubsze i nieco sztywniejsze. Barwę mają niebieskozieloną, wpadającą w srebrzysty odcień. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 4 letnie, nisko szczepione. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna koreańska Silveray to sosna łatwa w uprawie. Należy do gatunku w pełni odpornego na mrozy. Preferuje gleby umiarkowanie wilgotne i umiarkowanie żyzne oraz miejsca słoneczne lub lekko ocienione.

ZATOSOWANIE
Pinus koraiensis Silveray jest sosną nadal rzadko spotykaną w ogrodach Polski. To piękne drzewo, ozdobne przede wszystkim z bardzo długich, srebrzystoniebieskich igieł. Rośnie stosunkowo wolno i doskonale nadaje się nawet do niewielkich ogrodów. Najlepiej będzie prezentować się posadzone samotnie lub podsadzone niskimi roślinami. Może stać się prawdziwą perełką w każdym ogrodzie.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana rozprowadzana przed 1972 r. przez niemiecką szkółkę Herm. A. Hesse jako Pinus koraiensis Glauca.  Przemianowana przez Grootendoorst w 1978 roku na Pinus koraiensis Silveray. Synonim: Pinus koraiensis Glauca. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus koraiensis Silveray
Pinus koraiensis Silveray
Pinus koraiensis Silveray
Pinus koreańska Silveray

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.