Pinus koraiensis Morris Blue to wolno rosnąca odmiana sosny koreańskiej o zwartym, gęstym, stożkowym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 1,8 m wysokości i ok. 1 m szerokości. Ma piękne, błyszczące igły, dochodzące do 18 cm długości. Igły są zebrane po pięć, mają niebieskozieloną barwę i są znacznie sztywniejsze niż u sosny limby. Na pędach osadzone są bardzo gęsto i na ogół delikatnie zwisają do dołu. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 4 letnie, nisko szczepione. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna koreańska Morris Blue to odmiana łatwa w uprawie. Należy do gatunku w pełni odpornego na mrozy. Preferuje gleby umiarkowanie wilgotne i umiarkowanie żyzne. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus koraiensis Morris Blue jest przepiękną sosną, ozdobną przede wszystkim ze względu na bardzo długie, niebieskozielone igły. Na roślinie tworzą one mieniący się w słońcu płaszcz. To sosna o niepowtarzalnym uroku, pasująca do każdego ogrodu i polecana wszystkim, którzy lubią nietuzinkowe rośliny.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wymieniona w 1992 r. w ofercie handlowej Buchholz & Buchholz Nursery, Oregon, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus koraiensis Morris Blue
Pinus koraiensis Morris Blue
Pinus koraiensis Morris Blue
Pinus koraiensis Morris Blue – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.