Kulista, wolno rosnąca odmiana sosny Jeffreya. Początkowo rośnie kuliście, ale w starszym wieku przyjmuje kształt lekko owalny. Dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości. Jest sosną trójigielną. Igły bardzo długie (dochodzące do 25 cm), sztywne, ciemnozielone. Na wiosnę tworzy piękne, różowofioletowe kwiatostany żeńskie. Dostępność roślin oferowanych do sprzedaży jest ograniczona.

WYMAGANIA
Pinus jeffreyi Joppi lubi gleby lekkie i przepuszczalne. Należy ją sadzić w miejscach bardzo zacisznych i osłoniętych, najlepiej w delikatnym półcieniu.

ZASTOSOWANIE
Sosna Jeffreya Joppi to piękna i jedyna w swoim rodzaju sosna nadająca się do każdego typu ogrodu. Najlepiej sadzić ją pojedynczo, jako soliter, aby mogła swobodnie się rozrastać, zachowując w pełni swój zwarty, zgrabny pokrój.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wyselekcjonowana w holenderskiej szkółce roślin Piet Vergeldt w 1980 roku. Nazwana imieniem najstarszego syna szkółkarza Jop.

Pinus jeffreyi Joppi
Pinus jeffreyi Joppi – materiał oferowany do sprzedaży

Pinus jeffreyi Joppi
Sosna Jeffreya Joppi – żeńskie kwiatostany

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.