Wolno rosnąca odmiana sosny bośniackiej o zgrabnym, stożkowatym pokroju. Po 10 latach dorasta do 2-3 m wysokości i ok. 1 m szerokości. Gałęzie ustawione są łukowato do góry. Igły długości 8-10 cm są sztywne i ciemnozielone. Na jednorocznych przyrostach igły skupione są razem i tworzą rodzaj pędzla zwężającego się ku wierzchołkowi i zamykającego nad pączkami wierzchołkowymi tak, że są one zupełnie niewidoczne. Nadaje to odmianie bardzo specyficzny i ciekawy wygląd.

WYMAGANIA
Pinus heldreichii Satellit to sosna stosunkowo łatwa w uprawie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Sosna bośniacka Satellit to doskonała odmiana do niewielkich ogrodów. Ze swoją ciemną zielenią doskonale nadaje się do zestawień kolorystycznych np. ze srebrnymi świerkami lub niebieskimi jałowcami. 

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosna bośniacka Satellit została znaleziona w Arboretum von Gimborna w Holandii. Według starej nomenklatury (nazewnictwa) Pinus heldreichii Satellit to Pinus leucodermis Satellit.

Pinus heldreichii Satellit
Pinus heldreichii Satellit – materiał oferowany do sprzedaży
Pinus heldreichii Satellit
Zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.