Dość wolno rosnąca odmiana sosny bośniackiej o bardzo regularnym, zwartym pokroju. Rośnie zdecydowanie wolniej od gatunku. Tworzy gęsty i wąski stożek. Docelowo dorasta do 8-10 metrów wysokości. Igły ma sztywne, błyszczące, soczyście ciemnozielone, ustawione delikatnie ku wierzchołkowi pędu, przez co stwarza wrażenie jakby była uczesana do góry.

WYMAGANIA
Sosna bośniacka Horak jest stosunkowo łatwa w uprawie. Lubi gleby umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne. Jest dosyć odporna na zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Pinus heldreichii Horak nadaje się do parków i każdego typu ogrodu. Pięknie prezentuje się w grupie z innymi dużymi roślinami, a także jako soliter. Nadaje się do sadzenia na luźne szpalery osłonowe.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana Horak jest wyselekcjonowaną siewką sosny bośniackiej znalezioną w szkółce Horak i Synowie, Czechy. Według starej nomenklatury (nazewnictwa) Pinus heldreichii Horak to Pinus leucodermis Horak.

Pinus heldreichii Horak
Pinus heldreichii Horak

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.