Wolno rosnąca odmiana sosny bośniackiej o regularnym, stożkowatym pokroju. Po 10 latach dorasta do 1,5 m wysokości. Igły długie 8-10 cm, soczyście ciemnozielone, bardzo gęsto osadzone na krótkich pędach. Na jednorocznych przyrostach igły skierowane są pod ostrym kątem ku górze tworząc charakterystyczne, luźne pędzle z pączkami wierzchołkowymi schowanymi pod igłami. Na starszych przyrostach igły lekko się rozprostowują i szczotkowato sterczą dookoła pędów.

WYMAGANIA
Pinus heldreichii Compact Gem to odmiana o małych wymaganiach glebowych. Poradzi sobie nawet na glebach ubogich i suchych.

ZASTOSOWANIE
Sosna bośniacka Compact Gem to wspaniała odmiana do małych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosna bośniacka Compact Gem została wprowadzona do uprawy w 1964 roku przez szkółkę Hillier Nursery, Wielka Brytania. Według starej nomenklatury (nazewnictwa) Pinus heldreichii Compact Gem to Pinus leucodermis Compact Gem.

Pinus heldreichii Compact Gem
Sosna bośniacka Compact Gem
Pinus heldreichii Compact Gem
Pinus heldreichii Compact Gem – zbliżenie igły

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.