Pinus heldreichii Aphrodite to wolno rosnąca odmiana sosny bośniackiej. Pokrój kulisty, zwarty i gęsty. Roczne przyrosty mają ok. 4 cm długości. Igła jest prosta, sztywna, kłująca, w kolorze jasnej, soczystej zieleni. Ma ona ok. 3 cm długości i na pędach ułożona jest szczotkowato do góry. Dzięki temu cała roślina wygląda jak mocno najeżona kula. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 letnie, zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Pinus heldreichii Aphrodite to odmiana o małych wymaganiach glebowych. Poradzi sobie nawet na glebach ubogich i suchych. Odmiana wytrzymała na susze.

ZASTOSOWANIE
Sosna bośniacka Aphrodite to doskonała roślina na większe skalniaki, wrzosowiska, alpinaria, rabaty oraz do małych ogrodów. Odmianę tę można również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Synonim łaciński: Pinus leucodermis Aphrodite.

Pinus heldreichii Aphrodite – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus heldreichii Aphrodite – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Zbliżenie
Zbliżenie

Sosna bośniacka Aphrodite
Sosna bośniacka Aphrodite

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus heldreichii Aphrodite – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Zbliżenie Sosna bośniacka Aphrodite Zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.