Niebieska, stożkowa, 5 igielna odmiana sosny giętkiej. Dorasta do 6-8 m wysokości i 3-4 m szerokości. Początkowo rośnie stosunkowo wąsko, ale w starszym wieku uzyskuje pokrój gęstej, regularnej piramidy. Igły niebieskozielone długości 10-15 cm, miękkie, zebrane po pięć nadają drzewu delikatny wygląd. 

WYMAGANIA
Pinus flexilis Vanderwolf's Pyramid preferuje gleby wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Należy ją sadzić na stanowiskach słonecznych. Odmiana całkowicie mrozoodporna.

ZASTOSOWANIE
Sosna giętka Vanderwolf's Pyramid to odmiana stosunkowo rzadko oferowana w Polsce do sprzedaży. Odmiana o niezwykle efektownym wyglądzie nadająca się do każdego ogrodu. Dzięki pięknej barwie oraz delikatnej fakturze roślina ta stanowi bardzo elegancki, formalny element w krajobrazie.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wprowadzona do sprzedaży przez amerykańską szkółkę Vermeulen Nursery z New Jersey w 1972 roku.

Pinus flexilis Vanderwolfs Pyramid
Pinus flexilis Vanderwolf's Pyramid

Pinus flexilis Vanderwolfs Pyramid
Sosna giętka Vanderwolf's Pyramid

Pinus flexilis Vanderwolfs Pyramid
Pinus flexilis Vanderwolf's Pyramid – zbliżenie igły

Pinus flexilis Vanderwolf's Pyramid
Sosna giętka Vanderwolf's Pyramid –
materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.