Pinus flexilis Navajo to pięcioigielna, karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny giętkiej. Po 10 latach dorasta do ok. 70 cm wysokości i ok. 70 cm szerokości. Odznacza się lekko nieregularnym, ale zwartym i gęstym, kulistym pokrojem. Z wiekiem może się lekko wypiętrzać. Igły mają ciemną, niebieskozieloną barwę. Na roślinie osadzone są bardzo gęsto i szczotkowato nastroszone. Mają ok. 5 cm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna giętka Navajo jest sosną o stosunkowo małych wymaganiach glebowych. Najlepiej sadzić ją w podłożu lekkim i przepuszczalnym. Wymaga natomiast miejsca bardzo dobrze nasłonecznionego. Odmiana w pełni mrozoodporna.

ZASTOSOWANIE
Niezwykle ciekawa, karłowa odmiana sosny giętkiej. Doskonale nadaje się na skalniaki, wrzosowiska oraz rabaty z niedużymi roślinami. Ze swoją nastroszoną, gęstą, szczotkowatą igłą wygląda bardzo dekoracyjnie. Odmiana ta jest godna uwagi i polecana wszystkim kolekcjonerom i miłośnikom sosen.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przed 1999 r. jako „czarcia miotła” przez Jerry Morrisa, USA.

 

Pinus flexilis Navajo
Pinus flexilis Navajo
Pinus flexilis Navajo
Sosna giętka Navajo - zbliżenie igieł

 

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.