Pinus flexilis Cesarini to drzewo o średniej sile wzrostu i zgrabnym, zwartym, piramidalnym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 2,5 m wysokości i ok. 1 m szerokości. Odmiana ta wyróżnia się piękną, długą, jasnoniebieską igłą zebraną w pęczki po pięć. Pędy ułożone są dość gęsto, a nastroszona igła szczelnie wypełnia przestrzenie między nimi, nadając roślinie puchaty wygląd. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna giętka Cesarini jest odmianą o stosunkowo małych wymaganiach glebowych. Najlepiej sadzić ją w podłożu lekkim i przepuszczalnym. Preferuje stanowiska w pełni nasłonecznione (wtedy najładniej się wybarwia). Odmiana w pełni mrozoodporna.

ZASTOSOWANIE
Pinus flexilis Cesarini to niezwykle ciekawa i piękna odmiana sosny giętkiej. Doskonale nadaje się do każdego ogrodu. Najlepiej sadzić ją w miejscach wyeksponowanych. Ze względu na piękną barwę igieł można ją stosować do różnych zestawień kolorystycznych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana w USA przed 2010 rokiem i nazwana na cześć Joe Cesariniego. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus flexilis Cesarini
Pinus flexilis Cesarini

Sosna giętka Cesarini – zbliżenie igieł
Sosna giętka Cesarini – zbliżenie igieł

Pinus flexilis Cesarini – zbliżenie igieł
Pinus flexilis Cesarini – zbliżenie igieł

Sosna giętka Cesarini – zbliżenie igieł
Sosna giętka Cesarini – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

 

Pinus flexilis Cesarini Sosna giętka Cesarini – zbliżenie igieł Pinus flexilis Cesarini – zbliżenie igieł Sosna giętka Cesarini – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.