Umbraculifera to sosna rosnąca w formie drzewa lub dużego krzewu o charakterystycznym, szerokim, parasolowatym pokroju. 10 letnie egzemplarze dorastają do ok. 2-2,5 m wysokości, a docelowo mogą osiągać 4 m wysokości i 6 m szerokości. Igły mają barwę intensywnie zieloną, są cienkie, zebrane po dwie długości od 3 do 10 cm. Na wiosnę na pędach pojawiają się liczne, fioletowe kwiaty żeńskie. Szyszki są małe do 3-4 cm długości i występują bardzo licznie wzdłuż pędów (już u młodych roślin).

WYMAGANIA
Pinus densiflora Umbraculifera lubi gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne. Jak wszystkie sosny z tego gatunku wymaga sadzenia w miejscach osłoniętych i nasłonecznionych.

ZASTOSOWANIE
Sosna gęstokwiatowa Umbraculifera to sosna o ciekawym i niespotykanym pokroju pasująca doskonale do dużych ogrodów, a także do ogrodów typu orientalnego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosna ta oznaczana jest również jako Pinus densiflora Tanyosho (Sosna gęstokwiatowa  Tanyosho). W języku polskim określana jest jako sosna parasolowata lub sosna gęstokwiatowa parasolowata.

Pinus densiflora Umbraculifera
Materiał oferowany do sprzedaży
Pinus densiflora Umbraculifera
Fioletowe kwiaty żeńskie u Pinus densiflora Umbraculifera

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.