Pinus densiflora Pendula to niezwykle oryginalna i piękna, płacząca odmiana sosny gęstokwiatowej. Rośnie dość wolno i nie wyprowadza samodzielnie przewodnika. Roczne przyrosty mają ok. 15-20 cm długości. Wszystkie pędy zwisają do dołu, często rozkładając się dosyć szeroko na ziemi. Odmiana ta, prowadzona bez podpory, będzie tworzyć formę płożącą. Dlatego dobrze jest, przez kilka lat, prowadzić przewodnik przy podporze w górę, aż do osiągnięcia żądanej wysokości. Z wiekiem roślina może tworzyć ciekawe i oryginalne formy. Igły ciemnozielone, zebrane są po dwie i dorastają do ok. 12 cm długości.

WYMAGANIA
Sosna gęstokwiatowa Pendula jest rośliną o stosunkowo małych wymaganiach glebowych. Preferuje miejsca słoneczne oraz gleby lekkie i przepuszczalne. Należy ją sadzić w miejscach zacisznych i osłoniętych.

ZASTOSOWANIE
Pinus densiflora Pendula to przepiękna odmiana o niepowtarzalnym uroku. Idealna do sadzenia w miejscach wyeksponowanych i reprezentacyjnych. Równie pięknie może wyglądać posadzona wśród skał, z możliwością spływania pędów po kamieniach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Japonii. Wprowadzona do sprzedaży pod koniec XIX wieku.

 

Pinus densiflora Pendula
Pinus densiflora Pendula – roślina 8 letnia

Pinus densiflora Pendula
Pinus densiflora Pendula – materiał oferowany
do sprzedaży
Pinus densiflora Pendula
Sosna gęstokwiatowa Pendula – materiał oferowany
do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.