Drzewo dorastające do 4 metrów wysokości o luźnym, stożkowatym pokroju. Sosna ozdobna z pięknych igieł, które mają na sobie dwa poprzeczne, bardzo wyraźne żółte paski, wyglądające jak "oczy smoka" (stąd nazwa Oculus Draconis). Odcień zabarwienia igieł  może się zmieniać od białego po ciemnożółty. Sosna ma małe wymagania uprawowe, ale potrzebuje stanowisk zacisznych i osłoniętych. Doskonała roślina do każdego ogrodu. W sprzedaży oferujemy rośliny 2-letnie.

Pinus densiflora Oculus Draconis
Oczy smoka w zbliżeniu

Pinus densiflora Oculus Draconis
Jako żywopłot zasłaniający betonowy płot

Pinus densiflora Oculus Draconis
Przy płocie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.