Pinus densiflora Jane Kluis to wolno rosnąca odmiana sosny gęstokwiatowej o zwartym, gęstym, kulistym lub lekko spłaszczonym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 80-100 cm szerokości i 50-70 cm wysokości. Pędy grube, bardzo sztywne, ustawione pionowo do góry. Igły zebrane są po dwie i tworzą wyraźne pęczki. Mają one długość ok. 10-12 cm i ładną, soczystą, zieloną barwę. Na wierzchołkach pędów igły rozłożone są gwiaździście i ukazują duże, białawe, szpiczaste pąki. Takie płaskie ułożenie igieł powoduje, że kula, jaką tworzy Pinus densiflora Jane Kluis, jest po wierzchu „gładka”, a nie nastroszona jak np. u Pinus x nigra Bayo. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Sosna gęstokwiatowa Jane Kluis preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach zacisznych, słonecznych lub lekko ocienionych. Jest odmianą wytrzymałą na suszę.

ZASTOSOWANIE
Pinus densiflora Jane Kluis to piękna, kulista odmiana. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym, na wrzosowisku oraz w małych i dużych ogrodach. Można ją także przez kilka lat prowadzić w pojemnikach, ale należy pamiętać o zabezpieczeniu na zimę donicy przed mrozem.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w połowie lat 70 XX wieku przez Rudolpha Kluisa, Marlboro, New Jersey, USA. Niektóre źródła podają, że jest to krzyżówka między Pinus densiflora a Pinus nigra lub między Pinus densiflora a Pinus thunbergii.

Pinus densiflora Jane Kluis
Pinus densiflora Jane Kluis – materiał oferowany
do sprzedaży
Pinus densiflora Jane Kluis
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.