Pinus densiflora Golden Ghost to wolno rosnąca odmiana sosny gęstokwiatowej o nieregularnym, lekko krzaczastym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości. Cechą charakterystyczną tej odmiany są jej igły długości 10-13 cm, które są wybarwione w zielonożółte paski. Żółte fragmenty igieł są znacznie szersze niż u popularnej odmiany Pinus densiflora Oculus Draconis i zimą mają barwę intensywnie żółtą, która latem jaśnieje i staje się prawie kremowobiała. Na ogół pierwszy pasek u nasady igły jest wąski i jasnozielony a następny znacznie szerszy i kremowy. Dzięki temu igły są jakby podświetlone od strony pędu. Dodatkowo igły dość mocno się rozchylają, a na końcach pędów tworzą często płaską rozetę. W wyniku tego efekt barwny na roślinie (tak zwane „oczy smoka”) jest niezwykle intensywny. Odmiana w małym stopniu przypalana przez słońce.

WYMAGANIA
Sosna gęstokwiatowa Golden Ghost preferuje gleby lekkie i przepuszczalne. Najlepiej sadzić ją w miejscach osłoniętych i zacisznych, ale dobrze nasłonecznionych, ponieważ wówczas najładniej się wybarwi.

ZASTOSOWANIE
Pinus densiflora Golden Ghost to przepiękna odmiana. Nie jest problematyczna w uprawie i nadaje się do każdego ogrodu. To wspaniała roślina przede wszystkim na kolorystyczne ożywienie ogrodu w zimie. Jej świetlista barwa rozjaśni krajobraz nawet w najbardziej pochmurny dzień. Z racji niewielkich rozmiarów może być sadzona z przodu, przed wyższymi nasadzeniami lub na rabatach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wymieniona w 2009 r. w ofercie handlowej Buchholz & Buchholz Nursery, Oregon, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

 

Pinus densiflora Golden Ghost
Pinus densiflora Golden Ghost

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Pinus densiflora Golden Ghost – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus densiflora Golden Ghost – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

 

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus densiflora Golden Ghost Pinus densiflora Golden Ghost – Zbliżenie igieł Pinus densiflora Golden Ghost – Zbliżenie igieł Pinus densiflora Golden Ghost – Zbliżenie igieł Pinus densiflora Golden Ghost – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.