Dwuigielna, gęstokwiatowa sosna żółta. Drzewo wolno rosnące dorastające do ok. 4 metrów wysokości i 1,5 metra szerokości. Roczne przyrosty osiągają ok. 15 cm długości. Pokrój luźny, stożkowaty. Igły zebrane po dwie, długości ok. 12 cm, proste, dość sztywne mają piękną złocistoźółtą barwę. Ten żółty kolor utrzymuje się przez cały rok, ale zimą i wczesną wiosną jest najintensywniejszy.

WYMAGANIA
Pinus densiflora Aurea powinna być sadzona w miejscach zacisznych, osłoniętych w zimie przed północnymi i wschodnimi wiatrami (szczególnie na wschodzie Polski). Lubi gleby umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Sosna gęstokwiatowa Aurea to doskonała roślina do niedużych, zacisznych ogrodów, gdzie będzie stanowić jasny i rozświetlający akcent.

Pinus densiflora Aurea
Materiał oferowany do sprzedaży

Pinus densiflora Aurea
Zbliżenie igieł
Pinus densiflora Aurea
Pinus densiflora Aurea

Pinus densiflora Aurea
Pinus densiflora Aurea
Pinus densiflora Aurea
Roślina skarlana (poprzez uszczykiwanie wierzchołków)
i prowadzona w formie kuli
Pinus densiflora Aurea
Roślina skarlana (poprzez uszczykiwanie wierzchołków)
i prowadzona w formie kuli

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.