Wolno rosnąca odmiana sosny gęstokwiatowej, o kulistym, lekko spłaszczonym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 1-1,5 m średnicy. Igły są zebrane po dwie, stosunkowo długie 5-6 cm barwy jasnej i soczystej zieleni, gwiaździście rozłożone dookoła pąków wierzchołkowych. W dotyku dosyć delikatne i miękkie, ale nie tak wiotkie jak u sosen 5 igielnych. Młode pędy mają również barwę jasnozieloną utrzymującą się stosunkowo długo.

WYMAGANIA
Pinus densiflora Alice Verkade wymaga miejsc bardzo zacisznych i osłoniętych oraz słonecznych lub lekko ocienionych. Duże mrozy (poniżej –30°C) mogą uszkadzać jej igły, które stosunkowo szybko się regenerują.

ZASTOSOWANIE
Piękna, kulista odmiana sosny gęstokwiatowej wyróżniająca się spośród innych sosen bardzo jasną zielenią. Długie, ustawione lekko ku górze igły nadają tej sośnie delikatny, puchaty wygląd. Sosna ta doskonale prezentuje się zarówno na niewysokim pieńku, gdzie widać jej idealny pokrój, jak również szczepiona nisko przy ziemi. Pinus densiflora Alice Verkade jest odmianą nadającą się do przyozdobienia każdego ogrodu.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosna gęstokwiatowa Alice Verkade została wprowadzona do uprawy przez szkółkę roślin ozdobnych Verkade, New Jersey, USA.

Pinus densiflora Alice Verkade
Materiał oferowany do sprzedaży

Pinus densiflora Alice VerkadeZbliżenie
Pinus densiflora Alice Verkade
Pinus densiflora Alice Verkade – roślina 6 letnia
Pinus densiflora Alice Verkade
Pinus densiflora Alice Verkade na placu sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.