Pinus contorta Chief Joseph to wolno rosnąca sosna, dorastająca do ok. 2 m wysokości, o pokroju nieregularnego stożka. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest bardzo intensywny, pomarańczowożółty kolor igieł zimą. Od wiosny aż do jesieni igły mają barwę jasnozieloną, która wraz ze skróceniem dnia i spadkiem temperatury, ulega dość gwałtownej zmianie na kolor ciemnożółty, później przechodzący w pomarańcz. Igły wybarwiają się od czubka do samej nasady. To jedyna sosna o tak wyraźnej, pomarańczowej barwie igieł. Do sprzedaży oferujemy rośliny jedno lub dwuletnie.
Odmiana trudna w rozmnażaniu. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Pinus contorta Chief Joseph preferuje gleby lekkie i umiarkowanie wilgotne. Należy ją sadzić w miejscach osłoniętych i nasłonecznionych.

ZASTOSOWANIE
Sosna wydmowa Chief Joseph to odmiana rzadko oferowana do sprzedaży w polskich szkółkach roślin ozdobnych. Jej niepowtarzalny, głęboki kolor stanowi wspaniały, pomarańczowy akcent w zimowym krajobrazie. Szczególnie polecana dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników sosen. Doskonała do niedużych ogrodów przydomowych w miejsca wyeksponowane, aby można było zimą podziwiać jej niespotykaną barwę.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosnę tę odkrył Doug Will w górach Wallowa w północno-wschodnim Oregonie, USA. Nazwał ją imieniem znanego indiańskiego wodza plemienia Nez Perce - Chief Josepha (Grom Nad Górami).

Pinus contorta Chief Joseph
Pinus contorta Chief Joseph – zdjęcie zrobiono pod koniec marca

Pinus contorta Chief Joseph
Pinus contorta Chief Joseph –
zdjęcie zrobiono w styczniu

Pinus contorta Chief Joseph
Sosna wydmowa Chief Joseph – zbliżenie

Pinus contorta Chief Joseph
Sosna wydmowa Chief Joseph – zbliżenie

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.