Pinus banksiana Manomet to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny Banksa. Pokrój ma zwarty, gęsty, początkowo kulisty, w starszym wieku przechodzący w szeroką piramidę. Po 10 latach może dorastać do ok. 70 cm wysokości i ok. 70 cm szerokości. Odznacza się bardzo krótkimi, jasnozielonymi igłami, mającymi ok. 7 mm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (10-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna Banksa Manomet jest sosną, która może rosnąć nawet na dość ubogiej i suchej glebie. To odmiana łatwa w uprawie, bez specjalnych wymagań.

ZASTOSOWANIE
Pinus banksiana Manomet to ciekawa roślina głównie ze względu na swoje igły. Doskonale nadaje się do ogrodów skalnych, na wrzosowiska i do niedużych ogrodów przydomowych. Poradzi sobie wszędzie tam, gdzie jest słaba i sucha gleba.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przed 1979 r. w USA przez Alfreda Fordhama. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus banksiana Manomet
Pinus banksiana Manomet
Pinus banksiana Manomet
Zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.