Picea sitchensis Nana to karłowa, wolno rosnąca odmiana świerka sitkajskiego. Po 10 latach dorasta do ok. 0,5 m średnicy. Pokrój bardzo regularny, zwarty, kulisty. Igły mocno nastroszone, z wierzchu ciemnozielone, od wewnątrz intensywnie srebrzyste. Na świerku widoczne są obie strony igieł, co daje efekt dwubarwności. Jest to odmiana bardzo podobna do Picea sitchensis Silberzwerg, ale rośnie nieznacznie szybciej. Może się zdarzyć, że świerk ten zacznie się zanadto wypiętrzać w górę. Należy wówczas skrócić najbardziej wyciągające się pędy, aby utrzymać zgrabny, kulisty pokrój. Podobne odmiany to: Picea sitchensis SilberzwergPicea sitchensis Papoose. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (15-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Świerk sitkajski Nana preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Lubi słońce, ale wymaga wilgotnego powietrza oraz zacisznych i osłoniętych przed zimowymi wiatrami miejsc. W czasie bardzo ostrych zim wskazane jest delikatne okrycie rośliny np. agrowłókniną, aby zapobiec uszkodzeniu igieł.

ZASTOSOWANIE
Picea sitchensis Nana to niezwykle atrakcyjna odmiana. Doskonale będzie prezentować się w dużych ogrodach skalnych i na wrzosowiskach. Należy jednak pamiętać o sadzeniu jej w miejscach zacisznych i osłoniętych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wprowadzona do sprzedaży w 1986 roku, Holandia.

Picea sitchensis Nana
Picea sitchensis Nana - roślina ok. 15 letnia,
zdjęcie zrobiono we wrześniu

Picea sitchensis Nana
Świerk sitkajski Nana - roślina ok. 15 letnia,
zdjęcie zrobiono we wrześniu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.