Karłowa, wolno rosnąca odmiana świerka kłującego. Początkowo rośnie w formie zwartej kuli, w starszym wieku ma tendencje do wyciągania pędów w górę, które dla zachowania kulistego kształtu należy skracać. Roczne przyrosty ok. 4-5 cm długości. Igły mocno nastroszone, barwy srebrzystoszarej. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Picea pungens Tokarz najlepiej sadzić na glebach umiarkowanie żyznych i wilgotnych, w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Picea pungens Tokarz jest bardzo atrakcyjną, niewielką, kulistą odmianą. Najlepiej prezentuje się zaszczepiony na niewysokim pieńku, który doskonale podkreśla jego elegancki pokrój. Nadaje się do niedużych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska oraz prowadzenia w pojemnikach (tarasy, balkony).

POCHODZENIE
Picea pungens Tokarz to polska odmiana znaleziona przez S. Tokarza. Wprowadzona do sprzedaży przez Szkółki Podzameckie w 1925 roku. Pierwotnie nazwany Picea pungens Pyramidalis Compacta.

Picea pungens Tokarz Pa 40-60cm
Picea pungens Tokarz -
materiał oferowany do sprzedaży

Picea pungens Tokarz Pa 40-60cm
Świerk kłujący Tokarz - zbliżenie

Picea pungens Tokarz Pa 40-60cm
Roślina 8 letnia rosnąca w gruncie

Picea pungens Tokarz Pa 40-60cm
Picea pungens Tokarz – zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.