Picea pungens ‘The Blues’ to płaczący świerk, o powolnym wzroście i wąskim pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 0,5 m szerokości. Pędy mocno zwisają do dołu, niemal przylegając do pnia. Igła niebieska. W młodym wieku zalecane jest prowadzenie przewodnika przy podporze. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 lub 3 letnie.

WYMAGANIA
Świerk kłujący ‘The Blues’ preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne. Odmiana ta powinna rosnąć w miejscu słonecznym lub lekko ocienionym.

ZASTOSOWANIE
Picea pungens ‘The Blues’ to doskonała roślina do małych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w 1982 r. jako mutacja na Picea pungens ‘Glauca Pendula’ przez Stanley & Sons Nursery, Oregon, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Picea pungens ‘The Blues’
Picea pungens ‘The Blues’

Świerk kłujący ‘The Blues’
Świerk kłujący ‘The Blues’

Picea pungens ‘The Blues’ – zbliżenie igieł
Picea pungens ‘The Blues’ – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Picea pungens ‘The Blues’ Świerk kłujący ‘The Blues’ Picea pungens ‘The Blues’ – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.