Kulista, karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana świerka kłującego. Dorasta do 50 cm wysokości i szerokości. Charakteryzuje się bardzo regularnym, kulistym pokrojem. Pędy krótkie, długości 3-4 cm bardzo gęsto ułożone nadają tej odmianie kształt zwartej poduchy. Igły krótkie, nastroszone, barwy niebieskozielonej ze srebrnym odcieniem. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Picea pungens Pali najlepiej sadzić na glebach umiarkowanie żyznych i wilgotnych, w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Picea pungens Pali jest bardzo atrakcyjną, niewielką, kulistą odmianą. Najlepiej prezentuje się szczepiona na niewysokim pieńku, który doskonale podkreśla jej ładny pokrój. Nadaje się do niedużych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Można ją również prowadzić w donicy, gdyż rośnie powoli i nie wymaga specjalnych zabiegów.

Picea pungens Pali Pa 40-60cm
Świerk kłujący Pali - roślina ok. 10 letnia

Picea pungens Pali Pa 40-60cm
Picea pungens Pali - rośliny w części produkcyjnej Szkółki

Picea pungens Pali Pa 40-60cm
Picea pungens Pali - materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.