Wolno rosnąca odmiana świerka kłującego o gęstym, zwartym pokroju szerokiego stożka. Rośnie bardzo wolno i po 25 latach dorasta do 2 m wysokości i 1,8 m szerokości. Roczne przyrosty mają od 4 do 8 cm długości. Igły bardzo krótkie ok. 1 cm długości, delikatnie nastroszone, ciemnej, niebieskosrebrzystej barwy. Są one ułożone wzdłuż pędów pod kątem ostrym, ale do nich nie przylegają.

WYMAGANIA
Picea pungens Mykoflor najlepiej sadzić na glebach umiarkowanie żyznych i wilgotnych, w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Przepiękna odmiana o bardzo regularnym, stożkowym pokroju. Wymarzona roślina dla wszystkich, którzy pragną mieć w ogrodzie niewysoki, zgrabny świerk, a mają mało miejsca i dużo czasu na czekanie aż urośnie. A warto poczekać, bo nie ma podobnej odmiany do Picea pungens Mykoflor. Ma zarówno piękny pokrój jak i barwę. Nie ma przy nim żadnych obaw, iż mały świerk stanie się raptem 5 metrowym drzewem.

POCHODZNIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w 1985 roku w szkółce Mykoflor Gospodarstwo Ogrodnicze pośród siewek Picea pungens. Wprowadzona do sprzedaży w 2013 roku.

Picea pungens Mykoflor C3
Picea pungens Mykoflor – roślina 25 letnia

Picea pungens Mykoflor C3
Świerk kłujący Mykoflor – roślina 25 lenia

Picea pungens Mykoflor C3
Picea pungens Mykoflor – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.