Picea pungens ‘Koster’ to piękny świerk o dość regularnym, stożkowatym pokroju i stosunkowo silnym wzroście. Po 10 latach dorasta do ok. 3 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości. Odznacza się igłami o niezwykle jasnej, srebrnoniebieskiej barwie. To jedna z ‘najjaśniejszych’ odmian w obrębie świerków kłujących.

WYMAGANIA
Świerk kłujący ‘Koster’ jest rośliną bardzo odporną na niskie temperatury, a także dość łatwą w uprawie. Ma stosunkowo małe wymagania i dobrze rośnie na wszystkich glebach ogrodowych. Preferuje stanowiska słoneczne.

ZASTOSOWANIE
Picea pungens ‘Koster’ to piękny świerk polecany do każdego ogrodu. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów przydomowych, a także do większych aranżacji.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w 1885 roku w Holandii przez A. Kostera. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Picea pungens ‘Koster’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Picea pungens ‘Koster’ – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Świerk kłujący ‘Koster’ – zbliżenie igieł
Świerk kłujący ‘Koster’ – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Picea pungens ‘Koster’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Świerk kłujący ‘Koster’ – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.