Niebieski świerk kolumnowy. Piękny i rzadko spotykany świerk o niebieskim zabarwieniu igieł i bardzo charakterystycznym, kolumnowym pokroju. Jego pędy boczne nie są ułożone horyzontalnie jak u innych świerków kłujących, lecz odchodzą od pnia pod bardzo ostrym kątem i sprawiają wrażenie równo uczesanych do góry. Dzięki temu świerk ten jest bardzo wąski (ok. 1m szerokości) i niezwykle gęsty. Nie rośnie zbyt szybko. Po 10 latach osiąga ok. 2m wysokości.

WYMAGANIA
Picea pungens Iseli Fastigiate lubi gleby umiarkowanie żyzne i przepuszczalne oraz miejsca słoneczne.

ZASTOSOWANIE
Iseli Fastigiate to jedna z ciekawszych i oryginalniejszych odmian świerka kłującego. Dzięki stosunkowo wąskiemu pokrojowi nadaje się do każdego typu ogrodu. Warto sadzić tę odmianę w miejscach wyeksponowanych i reprezentacyjnych. Ze względu na kolumnowy pokrój doskonale będzie wyglądał utworzony z niego szpaler.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana została wyselekcjonowana przez szkółkę Iseli Nursery, USA.

 

Picea pungens Iseli Fastigiate
Picea pungens Iseli Fastigiate – materiał oferowany
do sprzedaży

Picea pungens Iseli Fastigiate
Świerk kłujący Iseli Fastigiate – egzemplarz ok. 15 letni

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.