Picea pungens ‘Glauca Globosa’ to wolno rosnąca odmiana świerka kłującego. Po 10 latach dorasta do ok. 0,7 m wysokości i ok. 0,8 m szerokości. Początkowo odmiana ta ma pokrój gęstej, w miarę regularnej kuli. W starszym wieku roślina wyprowadza przewodnik, który dla zachowania kulistego pokroju należy usunąć. W przypadku pozostawienia przewodnika roślina ta będzie formować się, w raz z upływem lat, w kształt szerokiego, gęstego stożka. Igła kłująca, niebieska. Do sprzedaży oferujemy rośliny nisko szczepione, prowadzone w formie kulistej, minimum 7 letnie.

WYMAGANIA
Świerk kłujący ‘Glauca Globosa’ preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne. Odmiana ta powinna rosnąć w miejscu słonecznym lub lekko ocienionym. Dobrze toleruje warunki miejskie i krótkotrwałe okresy suszy.

ZASTOSOWANIE
Picea pungens ‘Glauca Globosa’ to doskonała roślina do małych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Jest to siewka znaleziona w 1937 r. przez Anth. Kluisa, Boskoop, Holandia. Synonim łaciński: Picea pungens ‘Globosa’. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Picea pungens ‘Glauca Globosa’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Picea pungens ‘Glauca Globosa’
– przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Świerk kłujący ‘Glauca Globosa’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Świerk kłujący ‘Glauca Globosa’
– przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Picea pungens ‘Glauca Globosa’ – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży
Picea pungens ‘Glauca Globosa’ – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Picea pungens ‘Glauca Globosa’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Świerk kłujący ‘Glauca Globosa’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Picea pungens ‘Glauca Globosa’ – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.