Fat Albert to jedna z ładniejszych odmian świerka kłującego o regularnym, bardzo gęstym, stożkowatym pokroju. Igły są pięknie srebrzystoniebiesko wybarwione i zachowują intensywny kolor przez cały rok. Rośnie dosyć silnie i po 10 latach osiąga ok. 3 m wysokości.

WYMAGANIA
Picea pungens Fat Albert lubi gleby umiarkowanie żyzne i przepuszczalne, ale poradzi sobie nawet w trudniejszych warunkach. Należy go sadzić w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Jedna z ładniejszych odmian świerka kłującego. Doskonale prezentuje się jako pojedyncze drzewo w każdym ogrodzie, ale ze względu na dosyć dużą szerokość polecany jest do większych ogrodów i parków. 

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w drugiej połowie XX w przez amerykańskiego szkółkarza Jeana Iseli. Wprowadzona do sprzedaży w 1981 r. przez szkółkę Iseli Nursery, USA.

 

Picea pungens Fat Albert
Picea pungens Fat Albert – materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.