Karłowa, wolno rosnąca odmiana świerka srebrnego o zwartym, gęstym pokroju. Początkowo rośnie w formie kuli, ale z wiekiem może stać się lekko spłaszczona. Według informacji podanych przez odkrywcę odmiany ok. 30 letni egzemplarz ma 1,30 m szerokości i 0,9 m wysokości. Przyrosty roczne bardzo krótkie 2-3 cm. Igła mocno nastroszona, krótka, sztywna, barwy stalowoniebieskiej. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Picea pungens BrynekPBR najlepiej sadzić na glebach umiarkowanie żyznych i wilgotnych, w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Picea pungens BrynekPBR jest bardzo atrakcyjną, niewielką, kulistą odmianą. Najlepiej prezentuje się szczepiona na niewysokim pieńku, który doskonale podkreśla jej ładny pokrój. Nadaje się do niedużych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Można ją również prowadzić w donicy, gdyż rośnie powoli i nie wymaga specjalnych zabiegów.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana została znaleziona w 1983 roku przez polskiego szkółkarza Sławomira Skórkę pośród siewek Picea pungens Glauca.

Picea pungens Brynek Pa
Picea pungens BrynekPBR -
materiał oferowany do sprzedaży

Picea pungens Brynek Pa
Świerk kłujący BrynekPBR - zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.