Karłowa, wolno rosnąca odmiana świerka kłującego. Pokrój kulisty lub płaskokulisty. Roczne przyrosty bardzo krótkie, do 3 cm długości. Igła niebieskosrebrna. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Picea pungens Blaukissen najlepiej sadzić na glebach umiarkowanie żyznych i wilgotnych, w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Picea pungens Blaukissen to bardzo atrakcyjna, niewielka, kulista odmiana świerka kłującego. Roślina najefektowniej prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pieńku, co doskonale podkreśla jej ładny pokrój. Nadaje się do niedużych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Można ją również prowadzić w donicy np. na tarasach lub balkonach.

 

Picea pungens Blaukissen Pa
Picea pungens  Blaukissen -
materiał oferowany do sprzedaży

Picea pungens Blaukissen Pa 40-60cm
Świerk kłujący Blaukissen - zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.