Picea orientalis Prof. Langner to bardzo wolno rosnąca, miniaturowa odmiana świerka kaukaskiego. Pokrój gęsty, zwarty, poduchowaty i bardzo regularny. Roczne pędy mają długość ok. 2 cm i są osłonięte krótką, przylegającą do nich igłą. Igła mocno błyszcząca, ciemnozielona, do 0,5 cm długości. Odmiana ta po 10 latach dorasta do ok. 30 cm wysokości i ok. 40 cm szerokości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 4 letnie, zaszczepione na wysokości 60-80 cm.

WYMAGANIA
Świerk kaukaski Prof. Langner preferuje gleby przeciętnie żyzne i umiarkowanie wilgotne. Należy sadzić go w miejscach nasłonecznionych lub półcienistych. W czasie bardzo ostrych zim wskazane jest delikatne okrycie rośliny np. agrowłókniną, aby zapobiec uszkodzeniu igieł.

ZASTOSOWANIE
Picea orientalis Prof. Langner to piękna i oryginalna odmiana amatorska i kolekcjonerska. Nadaje się do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Można ją również prowadzić w pojemnikach ozdabiając np. balkony czy tarasy.

Picea orientalis Prof. Langner
Picea orientalis Prof. Langner – materiał oferowany
do sprzedaży zaszczepiony na wysokości 60-80 cm

Picea orientalis Prof. Langner
Świerk kaukaski Prof. Langner – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.