Picea orientalis Juwel to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana świerka kaukaskiego. Pokrój gęsty, zwarty, gniazdkowy. Przyrosty roczne mają około 3-4 cm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm wysokości i ok. 40 cm szerokości. Igła dość gruba i mięsista, tempo zakończona, ciemnozielona i mocno błyszcząca. Na pędach jest ona lekko nastroszona i osiąga ok. 0,5 cm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (15-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Świerk kaukaski Juwel preferuje gleby przeciętnie żyzne i umiarkowanie wilgotne. Należy sadzić go w miejscach nasłonecznionych.

ZASTOSOWANIE
Picea orientalis Juwel to piękna i oryginalna odmiana amatorska i kolekcjonerska. Nadaje się do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Można ją również prowadzić w pojemnikach ozdabiając balkony czy tarasy.

Picea orientalis Juwel
Świerk kaukaski Juwel - roślina mateczna,
zdjęcie zrobiono w lipcu

Picea orientalis Juwel
Picea orientalis Juwel – zbliżenie igieł,
zdjęcie zrobiono w lipcu

Picea orientalis Juwel
Picea orientalis Juwel - roślina mateczna, zdjęcie zrobiono w lipcu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.