Picea orientalis Early Gold to nieduży świerk o średniej sile wzrostu i luźnym, stożkowym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 3 m wysokości. Docelowo może osiągać 10-15 m wysokości i 5-7 m szerokości. Charakteryzuje się tym, że wiosenne przyrosty mają intensywnie żółtą barwę, która utrzymuje się przez ok. 6 tygodni. Później igła zmienia pomału kolor i staje się ciemnozielona. Jednak po wierzchu pozostaje jakby delikatnie przyprószona złotem. Igła jest krótka, około 1 cm długości i ułożona pod kątem ostrym wzdłuż pędów. Odmiana podobna do Picea orientalis Aureospicata (świerk kaukaski Aureospicata).

WYMAGANIA
Świerk kaukaski Early Gold preferuje gleby przeciętnie żyzne i umiarkowanie wilgotne. Należy sadzić go w miejscach nasłonecznionych.

ZASTOSOWANIE
Picea orientalis Early Gold to piękny świerk do każdego rodzaju ogrodu. Najlepiej sadzić go w  miejscach wyeksponowanych, aby wiosną móc cieszyć się jego urokiem. Jest odmianą całkowicie odporną na mróz.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana jako sport odmiany Picea orientalis Aureospicata w szkółce L. Konijn z Everdeen w Holandii.

Picea orientalis Early Gold
Picea orientalis Early Gold - zbliżenie igły,
zdjęcie zrobiono w lipcu

Picea orientalis Early Gold
Świerk kaukaski Early Gold - zbliżenie igły,
zdjęcie zrobiono w lipcu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.