Picea omorika ‘Wodan’ to karłowa, wolno rosnąca odmiana świerka serbskiego o piramidalnym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 80 cm wysokości i 50 cm szerokości. Igły krótkie, błyszczące, niebieskozielone. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 lub 3 letnie.

WYMAGANIA
Świerk serbski ‘Wodan’ preferuje gleby umiarkowanie wilgotne i żyzne, dobrze zdrenowane. Należy sadzić go na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Picea omorika ‘Wodan’ to doskonała roślina do małych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wymieniona w 2009 r. w ofercie handlowej Edwin Smits Nursery, Holandia. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Picea omorika ‘Wodan’
Picea omorika ‘Wodan’

Świerk serbski ‘Wodan’
Świerk serbski ‘Wodan’

Picea omorika ‘Wodan’ – zbliżenie igieł
Picea omorika ‘Wodan’ – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Picea omorika ‘Wodan’ Świerk serbski ‘Wodan’ Picea omorika ‘Wodan’ – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.