Karłowa, wolno rosnąca odmiana świerka serbskiego o kulistym, lekko spłaszczonym pokroju. Roczne przyrosty krótkie, 3-5 cm długości, stosunkowo cienkie i delikatne. Igły cienkie, długości ok. 1 cm, wewnątrz srebrne, na zewnątrz zielone, mocno nastroszone dookoła pędów. Dzięki temu Picea omorika Treblitzsch oglądana z daleka ma barwę stalowozieloną.

WYMAGANIA
Świerk serbski Treblitzsch jest odmianą całkowicie odporną na mróz. Preferuje gleby umiarkowanie wilgotne i żyzne, dobrze zdrenowane. Należy sadzić go na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Picea omorika Treblitzsch to doskonała roślina do małych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Nadaje się również do prowadzenia w pojemnikach, dzięki czemu może ozdabiać tarasy i balkony.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona około 1977 roku w parku Treblitzsch w miejscowości Belgern, Saksonia, Niemcy. Czasami oferowana jest do sprzedaży, jako Picea omorika Treplitz (Świerk serbski Treplitz) lub Picea omorika Treblitzensis (Świerk serbski Treblitzensis).

Picea omorika Treblitzsch
Picea omorika Treblitzsch – dorosły egzemplarz

Picea omorika Treblitzsch
Picea omorika Treblitzsch – materiał
oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.