Picea omorika ‘Golden Rain’ to smukła odmiana świerka serbskiego o gęstym, stożkowatym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 3 m wysokości i 1,5 m szerokości. Igły ciemnozielone z wierzchu, od spodu intensywnie srebrne. Na młodych przyrostach igła ma barwę żółtą. Dzięki temu drzewo mieni się trzema kolorami: zielonym, srebrnym i złotym. Kolor żółty jest jednak kolorem dominującym. Odmiana z pokroju i siły wzrostu podobna do Picea omorika ‘Aurea’. Jest od niej jednak lepiej wybarwiona na żółty kolor.

WYMAGANIA
Świerk serbski ‘Golden Rain’ preferuje gleby umiarkowanie wilgotne i żyzne, dobrze zdrenowane. Należy sadzić go na stanowiskach słonecznych, gdyż wtedy wybarwienie igieł jest najbardziej intensywne.

ZASTOSOWANIE
Picea omorika ‘Golden Rain’ to niezwykle dekoracyjna roślina do każdego ogrodu. Najlepiej prezentuje się w miejscach eksponowanych i słonecznych, posadzona pojedynczo lub w towarzystwie niższych roślin.

 

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.