Wolno rosnąca, kulista odmiana świerka serbskiego. Igły dwubarwne, z wierzchu zielone, wewnątrz srebrzystoszare. Jedna z ciekawszych i jeszcze dość rzadko spotykanych w sprzedaży odmian świerka serbskiego. Roślina szczepiona na wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Świerk serbski Beskid preferuje gleby umiarkowanie wilgotne i żyzne, dobrze zdrenowane. Należy sadzić go na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych.

UWAGI
Niektóre odmiany w starszym wieku mogą mieć tendencję do wyprowadzania wierzchołków. Dla zachowania ich regularnego pokroju należy usuwać pędy nadmiernie wyciągające się w górę.

ZASTOSOWANIE
Picea omorika Beskid to doskonała roślina do małych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Nadaje się również do prowadzenia w pojemnikach, dzięki czemu można nią ozdabiać tarasy i balkony.

Picea omorika Beskid
Picea omorika Beskid – egzemplarz mateczny,
zdjęcie zrobiono w pochmurny dzień

Picea omorika Beskid
Świerk serbski Beskid - egzemplarz mateczny,
zdjęcie zrobiono w słoneczny dzień

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.