Wolno rosnąca, smukła odmiana świerka serbskiego o luźnym, szerokim, stożkowatym pokroju. Roczne przyrosty do ok. 30 cm. Po 10 latach może dorastać do 2 m wysokości i 80 cm szerokości. Docelowa wysokość drzewa to ok. 15-20 m. Igły ciemnozielone z wierzchu, od spodu intensywnie srebrne. Na młodych, jednorocznych przyrostach igła ma barwę żółtą. Dzięki temu drzewo mieni się trzema kolorami: zielonym, srebrnym i złotym. Roślina nisko szczepiona. Do sprzedaży oferujemy materiał 3 lub 4 letni.

WYMAGANIA
Świerk serbski Aurea preferuje gleby umiarkowanie wilgotne i żyzne, dobrze zdrenowane. Należy sadzić go na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Picea omorika Aurea to niezwykle dekoracyjna roślina do każdego ogrodu. Najlepiej prezentuje się w miejscach eksponowanych i słonecznych, posadzona pojedynczo lub w towarzystwie niższych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana opisana przez Johanna G. Krüssmanna w 1979 roku. Wyselekcjonowana w holenderskiej szkółce roślin ozdobnych G. Bos and Sons.

Picea omorika Aurea
Picea omorika Aurea – materiał oferowany do sprzedaży

Picea omorika Aurea
Świerk serbski Aurea - zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.