Picea likiangensis var. balfouriana to piękny świerk o średniej sile wzrostu. Po 10 latach dorasta do 1,8 m wysokości i 1,1 szerokości. Pędy boczne ułożone są w gęstych okółkach i delikatnie wznoszą się ku górze, nadając roślinie zgrabny, stożkowy kształt. Igły krótkie, barwy szaroniebieskiej, delikatnie odstają od pędów.

WYMAGANIA
Picea likiangensis var. balfouriana dobrze sobie radzi na glebach przeciętnych oraz umiarkowanie żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Najlepiej sadzić tę odmianę w miejscach słonecznych lub nieznacznie ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Świerk ten nadaje się do dużych i średnich ogrodów oraz parków. Można go sadzić pojedynczo lub w kompozycjach z innymi niewielkimi roślinami. Dobrze będzie się prezentował na tle ciemnej zieleni, która dodatkowo podkreśli jego szaroniebieski kolor. To piękny świerk do posadzenia przy domu na choinkę świąteczną. Jest mniejszy i delikatniejszy niż Picea pungens, a przy tym równie srebrzysty i bardzo regularny.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Świerk ten w środowisku naturalnym występuje w górach na wysokości od 2900 do 4100 m n.p.m. w południowo-zachodnich Chinach i Bhutanie . Mateczne egzemplarze roślin do szczepień pochodzą z czeskiej szkółki roślin ozdobnych Horak i synowie (Horák a synové, Okrasné školky s.r.o., Bystřice pod Hostýnem). Synonim łaciński: Picea likiangensis var. rubescens.

Picea likiangensis var. balfouriana
Picea likiangensis var. balfouriana

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Świerk likiangeński odmiana Balfoura
Świerk likiangeński odmiana Balfoura

Przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Picea likiangensis var. balfouriana Zbliżenie igieł Świerk likiangeński odmiana Balfoura Przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.