Picea jezoensis Mariánské Lázně to żółta, karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana świerka ajańskiego. Charakteryzuje się gęstym, nieregularnym pokrojem lekko spłaszczonej kuli. Roczne przyrosty mają około 3 cm długości. 8 letnie rośliny dorastają do 15 cm wysokości i 20 cm szerokości. Igły na wiosnę mają z wierzchu intensywny, żółty kolor, który z czasem przechodzi w barwę zielonożółtą. Od spodu igła jest intensywnie srebrzysta, dzięki czemu roślina mieni się trzema kolorami: żółtym, zielonym i srebrnym. Długość igieł dochodzi do 1 cm. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 60-80 cm. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Świerk ajański Mariánské Lázně preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne. Należy sadzić go w miejscach słonecznych i osłoniętych. W czasie bardzo ostrych zim wskazane jest delikatne okrycie rośliny np. agrowłókniną, aby zapobiec uszkodzeniu igieł.

ZASTOSOWANIE
Picea jezoensis Mariánské Lázně to piękna i oryginalna odmiana amatorska i kolekcjonerska. Nadaje się do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Można ją również prowadzić w pojemnikach ozdabiając balkony czy tarasy.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona jako „czarcia miotła” w 1999 roku. Czasami oferowana do sprzedaży jako Picea jezoensis Nana Kalouš (świerk ajański Nana Kalouš).

Picea jezoensis Marianske Lazne Pa 60-80cm
Picea jezoensis Mariánské Lázně - roślina mateczna,
zdjęcie zrobiono we wrześniu

Picea jezoensis Marianske Lazne Pa 60-80cm
Świerk ajański Mariánské Lázně – zbliżenie igieł,
zdjęcie zrobiono we wrześniu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.