Picea engelmannii Snake to bardzo osobliwa odmiana świerka Engelmanna. Pokrój ma wzniesiony, wyprostowany i dość słabo ugałęziony. Jest odmianą o charakterze wzrostu zbliżonym do Picea abies Virgata, lecz znacznie wolniej rosnącą. Roczny przyrost przewodnika ma ok. 20-30 cm długości, ale gałęzie boczne są znacznie krótsze. Pędy boczne są nieliczne, bardzo słabo rozgałęzione i przypominają powrozy. Igła niebieskozielona. W ciągu 10 lat dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 0,6 m szerokości. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest to, że nie ma dwóch identycznie wyglądających egzemplarzy. Dostępność, z powodu małej ilości zrazów do szczepień, ograniczona.

WYMAGANIA
Świerk Engelmanna Snake preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale poradzi sobie nawet na uboższych ziemiach. Odmiana ta powinna rosnąć w miejscu słonecznym lub lekko ocienionym.

ZASTOSOWANIE
Picea engelmannii Snake to odmiana o bardzo charakterystycznym i niepowtarzalnym wyglądzie. Doskonale będzie pasować zarówno do małego jak i dużego ogrodu. Warto ją posadzić w miejscu reprezentacyjnym i wyeksponowanym. Należy jednak zaznaczyć, że trzeba zaczekać kilka lat, aż nabierze ona właściwego sobie uroku i stanie się prawdziwą ozdobą ogrodu.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona, jako siewka, w Niemczech przez dr Illę Martin przed 1985 r. Synonimy: Picea engelmannii Virgata oraz Picea engelmannii Glauca Virgata. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Picea engelmannii Snake
Picea engelmannii Snake (wiosna)

Picea engelmannii Snake
Picea engelmannii Snake (lato)

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.