Picea engelmannii Hobo to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana świerka Engelmanna. Po 10 latach dorasta do ok. 50 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości. Charakteryzuje się bardzo gęstym, zwartym, kulistym pokrojem. Igła gruba, nastroszona, o pięknej niebieskiej barwie. Pędy sztywne, długości 3-4 cm, ciemnobrązowe. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (20-40 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Świerk Engelmanna Hobo preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale poradzi sobie również na uboższych stanowiskach. Odmiana ta powinna rosnąć w miejscu słonecznym lub nieznacznie ocienionym. Świerk Engelmanna Hobo jest w pełni mrozoodporny.

ZASTOSOWANIE
Picea engelmannii Hobo to piękna, karłowa odmiana świerka. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska, alpinaria oraz rabaty. Polecana wszystkim kolekcjonerom i miłośnikom miniaturowych roślin. Odmianę tę można prowadzić w pojemnikach, ozdabiając nią np. balkony czy tarasy lub tworzyć z nią mini ogródki w ozdobnych donicach. Należy tylko pamiętać o zabezpieczeniu pojemników na zimę przed mrozami.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uprawiana w Holandii i Niemczech przed 2000 r. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Picea engelmannii ‘Hobo’
Picea engelmannii ‘Hobo’

Świerk Engelmanna ‘Hobo’ – zbliżenie igieł
Świerk Engelmanna ‘Hobo’ – zbliżenie igieł

Picea engelmannii ‘Hobo’ – zbliżenie igieł
Picea engelmannii ‘Hobo’ – zbliżenie igieł

Świerk Engelmanna ‘Hobo’
Świerk Engelmanna ‘Hobo’

Picea engelmannii ‘Hobo’
Picea engelmannii ‘Hobo’

Świerk Engelmanna ‘Hobo’ – zbliżenie igieł
Świerk Engelmanna ‘Hobo’ – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Picea engelmannii ‘Hobo’ Świerk Engelmanna ‘Hobo’ – zbliżenie igieł Picea engelmannii ‘Hobo’ – zbliżenie igieł Świerk Engelmanna ‘Hobo’ Picea engelmannii ‘Hobo’ Świerk Engelmanna ‘Hobo’ – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.