Picea engelmannii Bush’s Lace to nieduża, wolno rosnąca odmiana świerka Engelmanna. Po 10 latach dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 1 m szerokości. Odznacza się dość gęstym, szerokim, płaczącym pokrojem, z silnym wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem. Pędy boczne początkowo rozrastają się szeroko na boki, a dopiero w późniejszym okresie zaczynają opadać ku dołowi, nadając świerkowi płaczący pokrój. Igły mają jasną, srebrzystoniebieską barwę, są dość długie i lekko nastroszone na pędach. W dotyku są zdecydowanie delikatniejsze niż igły u Picea pungens (świerk kłujący) i pokryte są woskowym nalotem.

WYMAGANIA
Świerk Engelmanna Bush’s Lace dobrze sobie radzi na glebach przeciętnych oraz umiarkowanie żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Najlepiej sadzić tę odmianę w miejscach słonecznych lub tylko lekko ocienionych. Odmiana bardzo wytrzymała na niskie temperatury. Doskonała roślina do ogrodów w miastach, ponieważ bardzo dobrze radzi sobie w zanieczyszczonym miejskim powietrzu.

ZASTOSOWANIE
Picea engelmannii Bush’s Lace to piękna odmiana świerka. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów przydomowych, a także do większych aranżacji. To jeden z piękniejszych świerków o płaczącym pokroju, ale w Polsce stosunkowo mało znany i rzadko spotykany.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przez Richarda Busha w stanie Oregon w USA na plantacji drzewek bożonarodzeniowych. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Picea engelmannii Bush’s Lace – roślina rosnąca w gruncie
Picea engelmannii Bush’s Lace –
roślina rosnąca w gruncie

Świerk Engelmanna Bush’s Lace – zbliżenie igieł
Świerk Engelmanna Bush’s Lace – zbliżenie igieł

Picea engelmannii Bush’s Lace – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Picea engelmannii Bush’s Lace –
przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Picea engelmannii Bush’s Lace – roślina rosnąca w gruncie
Picea engelmannii Bush’s Lace –
roślina rosnąca w gruncie

Świerk Engelmanna Bush’s Lace – zbliżenie igieł
Świerk Engelmanna Bush’s Lace – zbliżenie igieł

Picea engelmannii Bush’s Lace – zbliżenie igieł
Picea engelmannii Bush’s Lace – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Picea engelmannii Bush’s Lace Picea engelmannii Bush’s Lace Picea engelmannii Bush’s Lace Picea engelmannii Bush’s Lace Picea engelmannii Bush’s Lace Picea engelmannii Bush’s Lace

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.